İTÜ LA Change & LA Change’in Tanınma Belgesi

İLK LA BELGESİNDEKİ DERSLERDE DEĞİŞİKLİK YAPMAK İÇİN İZLENMESİ GEREKEN PROSEDÜR

- karşı kurumda alınan derslerin çakışması,

- dersin açılmaması,

- yeni ders alınması,

- derslerin karşı kurumdaki isimleri ya da kredisi değişmişse ve kurumdan alınacak transkriptteki ders isimleri ile uyuşmama durumu mevcutsa öğrenim sözleşmesinde (LA) değişiklik yapılmalıdır.

 

  1. Ulusal Ajans kuralı gereği, değişiklik karşı kurumdaki ders başlangıç tarihinden itibaren ilk 7 HAFTA içinde yapılmalıdır. 7 haftadan sonra yapılan öğrenim sözleşmesi değişiklikleri kesinlikle imzalanmayacaktır.
  2. Değişiklik, LA change belgesi ve Change LA’in tanınma belgesi hazırlanarak yapılmalıdır.

Tanınma belgesi üzerindeki ders eşleştirmeleri anlaşılır bir şekilde yapılmalıdır. Her iki belge üzerinde de, ilk LA belgesinde bulunan ve karşı kurumdan alınması planlanan ancak alınmayacak dersler D (drop) olarak belirtilmeli, karşı kurumdan yeni alınacak dersler A (add) olarak belirtilmelidir. İlk LA ile alınan ve herhangi bir değişikliğe uğramamış derslerin LA Change ve tanınma belgeleri üzerinde gösterilmemesi gerekmektedir.

Değişiklik sayfası doldurulduktan sonra belgelerin imza sırası:

İTÜ Change LA

Change LA’in Tanınma Belgesi

Belge sahibi, öğrenci

Belge sahibi, öğrenci

Karşı kurum - Erasmus Bölüm/Program/Kurum Koordinatörü

İTÜ - Erasmus Bölüm/Program Koordinatörü

İTÜ - Erasmus Bölüm/Program Koordinatörü

İTÜ - Fakülte/Enstitü Değişim Komisyonu ve Fakülte Dekanlığı/Enstitü Müdürlüğü

İTÜ - Erasmus Kurumsal Koordinatörü

İTÜ - Erasmus Kurumsal Koordinatörü

 

*Karşı kurumun bölüm koordinatörü ve kurum koordinatörü tarafından onaylanan değişiklik yapılmış LA ve hazırlayacağınız LA change’in tanınma belgesi taratılarak e-posta ile İTÜ’deki Erasmus Bölüm Koordinatörüne gönderilmeli ve ulaştığından emin olunmalıdır.

*İTÜ bölüm koordinatörü tarafından imzalanan belgeler, Erasmus Kurumsal Koordinatörü Doç. Dr. Elif Pehlivanoğlu Mantaş’ın imzası için iç posta ile ya da bir arkadaşınız vasıtası ile Erasmus Ofisi'ne teslim edilmelidir. 

*Doç. Dr. Elif Pehlivanoğlu Mantaş’ın imzası alındıktan ve tüm onay süreci tamamlanmış olan LA Change ve tanınma belgesi, öğrencinin hareketlilik sonrasında teslim alabilmesi için Erasmus Ofisi’nde saklanır.

*Öğrenci tüm süreci takip etmek, onayları almak ve belgelerin kaybolmaması için gerekli önlemleri almakla yükümlüdür.